3 sierpnia 2022 r w Muzeum Regionalnym w Trzebini została uroczyście otwarta wystawa  „Różne oblicza górnictwa” w ramach obchodów
100 rocznicy największej katastrofy górniczej, w której życie straciło
28 górników.  Ekspozycja podzielona jest na dwie części, pierwsza to wystawa filatelistyczna tematycznie związana z eksploatacją różnych kopalin, druga część pokazuje nieprzewidywalność i niszczycielską siłę żywiołów oraz dokumenty związana bezpośrednio z katastrofą, która miała miejsce 3 sierpnia 1922 r.

Wystawa została zorganizowana przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

Zapraszamy do zwiedzania po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerami: 508 200 210, 698 526 924.

Zobacz fotorelację: